Šprickobunda JACKPOT ZEPHYR LS K1 + Plávacia vesta JACKPOT HIKO

Prestížny výrobca oblečenia pre vodákov HIKO prišiel na sezónu so zaujímavou vychytávkou, určenou najmä pre pretekárov, ale ocenia ju aj športoví kajakári, ktorým hrubá plávačka lezie na nervy. Tou vychytávkou je, že časť výtlaku plávacej vesty presunuli do špricky, čím sa plávacia vesta stala užšou, teda komfortnejšou. Všetko pochopíte na priložených videjkách. 

K veste treba prikúpiť kompaktnú šprickobundu, ktorá je tiež viac koncipovaná na športové jazdenie v umelých kanáloch. Bunda je v ponuke s krátkym aj dlhým rukávom. Takýto set je v ponuke na našom obchodíku www.mana-shop.sk za cca 230,- €


Plávacia vesta JACKPOT HIKO

U tejto vesty je časť nosnosti a teda objemu predného i zadného panelu umiestená v externom penovom vankúši. Externý vankúš sa zasúva do vrecka na špricke. Predný a zadný panel vesty je extrémne tenký, čo umožňuje, aby vesta optimálne priliehala k telu. Ztenšená a znížená pena v prednom dieli umožňuje minimalizovať vzdialenosť medzi telom závodníka a tyčou pri prejazdoch slalomových brán. Externý penový vankúš sa zasúva do vrecka umiestneného na špricke. Po nasadení špricky presne zapadne do otvoru a zostáva pod úrovňou límca v prednej časti. Externý vankúš je neoddeliteľnou súčasťou vesty a je s ňou pevne spojený pružným neoprénovým pásom. Pri záklone závodníka vankúš pevne sedí vo vrecku špricky a pohyby závodníka tlmí pružný neoprénový pás, ktorý i v maximálnom napružení drží vestu na svojom mieste. Vesta má vnútorný systém vysokopevnostných popruhov, ďalej pružné neoprenové ramená s pevným dorazom. Tri bočné sťahovacie popruhy, z toho prostredný z nich je elastický. Vestu odporúčame používať s kompatibilnou šprickou alebo šprickobundou. Vestu neupravujte a nemodifikujte.

Vesta je schválená mezinárodnou ICF federáciou, certifikovaná podľa normy 12402-5.

HLAVNÉ VÝHODY

 • sťahovanie bokov na pracky
 • vnútorný systém popruhov
 • vesta optimálne prilieha k telu
 • pružné neoprénové ramená
 • tri bočné sťahovacie popruhy

MATERIÁLY

 • Corex – Veľmi mäkká a poddajná pena s uzavretými pórmi s nízkou špecifickou hmotnosťou. Vysoko odolná voči chemikáliám, ropným produktom a vlhkosti, nechytá pleseň, ľahko sa čistí a udržiava. 
 • PE – Veľmi ľahká polyethylenová pena s uzavretými pórmi.
 • Oxford 210D – Ľahká nylonová tkanina s dobrými mechanickými vlastnosťami, odolná voči pôsobeniu ropných látok a detergentov, oderuvzdorná s dobrou pevnosťou v ťahu.
 • NTX2 – Neoprén s obojstranne nalaminovanými vrstvami pružnej pleteniny. Ide o základný materiál používaný na výrobu neoprénových odevov.

https://www.mana-shop.sk/mana-shop/eshop/3-1-Plavacie-vesty-HIKO/0/5/5021-Plavacia-vesta-JACKPOT-HIKO


Šprickobunda JACKPOT ZEPHYR LS K1 HIKO

Pružná šprickobunda k veste Jackpot s dlhým rukávom pre K1. Závodné ultraľahké kombo. Kombinácia bundy Zephyr a špricky Jackpot.

Bunda:
Výhodou je ľahkosť materiálu a dobré technické parametre. ZEPHYR je vyrobená z materiálu Carboflex na báze celulózy. Vnútorná vrstva je špeciálne upravená tak, aby pri akomkoľvek pohybe kĺzala po tele závodníka a minimalizovala odpor bundy. Na neoprénové manžety a krk sme použili veľmi flexibilný a tenší neospan, ktorý jazdec takmer necíti.

Špricka:
Závodná kajakárska špricka novej generácie. Odporúčame použiť v kombinácii s vestou Jackpot. Špricka je vybavená špeciálnym vreckom v prednej časti neoprénovej placky, do ktorej se zasúva prídavný penový vankúš  vesty Jackpot. Vrecko je tvarované tak, aby prídavný penový vankúš presne zapadol pod úroveň límca v prednej časti.  Je vyrobená z veľmi ľahkej pružnej pleteniny s PU záterom.

Veľkosť goliera: CL 72 cm

HLAVNÉ VÝHODY

 • Neoprénový krk
 • Manžety z mäkkého neoprénu
 • Vodotesné švy
 • Neorpénový pás
 • Elastický pás

 MATERIÁLY

 • NTX2 – Neoprén s obojstranne nalaminovanými vrstvami pružnej pleteniny. Ide o základný materiál používaný na výrobu neoprénových odevov.
 • NTX2 Flex – Vďaka tomuto veľmi elastickému, obojstrannému neoprénu je možno použiť menej materiálu a vďaka tomu je špricdeka ľahšia. NTX2 je používaný hlavne na závodné špricdeky.
 • Carboflex – Extrémne ľahký a pružný materiál. Na vrchnej strane zabezpečený dvomi PU zátermi a celulózovou antiadhéznou potlačou. Materiál sa nelepí na telo aj keď je v priamom kontakte s pokožkou. Technické parametre materiálu: WP 15.000mm, MPV 15.000g/m2/24Hrs, 106g/m2.
 • Neospan – Materiál Neospan je extrémne pružný, takže neobmedzuje v pohybe. Neospan je na oboch stranách potiahnutý pružnou pleteninou. Z rubu je používaná veľmi jemná na dotyk hebká pletenina, z líca oderuvzodrná pletenina s vysokou pružnosťou a veľmi nízkou nasiakavosťou.

https://www.mana-shop.sk/mana-shop/eshop/23-1-Vodacke-oblecenie-HIKO/0/5/5024-Sprickobunda-JACKPOT-ZEPHYR-LS-K1-HIKO-biela-cervena