Pohronský Inovec – chata pod Inovcom

Pohronský Inovec je relatívne málo navštevované a málo známe pohorie. Leží v tieni svojich blízkych susedov Štiavnických a Kremnických vrchov a pohoria Tríbeč. Dominantou pohoria je vrchol Veľký Inovec s výškou 901 m. Z vrcholu sa otvára výhľad na Štiavnické vrchy a do Podunajska. Na vrchol vedie viacero turistických chodníkov zo všetkých svetových strán. 

Pravdu povediac, samotný vrchol Inovca nebol cieľom nášho putovania po Pohronskom Inovci. Hlavným cieľom bola chata pod Inovcom, ležiaca len pár minút chôdze od Veľkého Inovca. Otvorená je cez víkendy, kedy poskytuje služby širokej turistickej verejnosti výmenou za skromný groš. Na chate dostanete okrem iného aj plný tanier fazuľovice, za lavór halušiek alebo kapustnicu. Samozrejme aj širokú škálu nápojov. V podkroví chaty je ubytovanie pre neobmedzený počet pocestných, vo veľmi retro posteliach s ešte viac retro posteľnou bielizňou. Na chate a v jej okolí je možné sa uložiť na noc aj do vlastného spacáku.

Obsluha chaty bola na jednotku, ale samotná chata už má očividne najlepšie roky za sebou. Nebolo by na škodu na chate sem tam aj poupratovať lebo šak… No! Každopádne bol sobotný večer v kruhu priateľov na tejto chate jedným z tých nezabudnuteľných.

Pohronský Inovec nájdete na turistickej mape VKU Harmanec č. 137