Osamelá plavba po Dunajci

Pred pár rokmi som bol na Dunajci varený – pečený so svojou požičovňou lodí, no neskoršie ma splav Hrona zamestnal tak, že Dunajec musel ustúpiť. Už vtedy tam bolo pltí a vodákov skoro ako na Vltave. Zaujímalo ma teda, ako to teraz po koronakríze vyzerá na Dunajci. Píše sa 15. jún 2020 a je doba postkoroňáková. 

Takže v zamračený pondelok 15-teho júna 2020 som na celom slovenskom úseku Dunajca stretol alebo zaregistroval len tri plte, dva kajaky a dva rafty! Znie to neuveriteľne, ale je to tak. 

Napriek tomu na Dunajci všetky služby fungovali, dokonca bol už otvorený aj most do Poľska. Jedine penzión Pltník bol zatvorený (okrem kempu). Údajne starý kemp už dva roky nefunguje, ale bol vykosený a na sociálkach pokrývali strechu novým šindľom. Tak ho asi plánujú otvoriť. V Červenom Kláštore pribudlo pár nových reštaurácií, penziónov a požičovní lodí.


REKLAMNÉ OKIENKO
Nafukovacie kánoe Yukon ROBFin, na ktorom sme Dunajec splavovali, sa vyrába na objednávku aj z odľahčeného materiálu. Vtedy váži len asi 16 kg. V kombinácii s káričkou z Decathlonu za 19,99 € ide o jednoduchú cestovnú batožinu. S káričkou a s loďákom na chrbte sadáme do autobusu v Č. Kláštore o 9:38 smer Spišská stará Ves. Ten kilometer na začiatok splavu do Lysej nad Dunajcom v pohode dokráčame. Tak isto v cieli splavu nezávisle balíme Yukon a presúvame sa autobusom späť do Č. Kláštora. Posledný spoj z Lesnice ide o 16:08.

Nafukovacie kánoe Yukon z odľahčeného materiálu máte možnosť otestovať na splave Hrona v našej požičovni. Alebo kúpiť na MANA-Shop.sk (na objednávku).