Kajak Delsyk Nifty

Kajaky Delsyk patria na našom trhu k najpredávanejším a aj najdostupnejším. Kvalita prevedenia, výborné jazdné vlastnosti a v nemalom rade aj priaznivá cena sú to, čo oslovilo nejedného vodáka. Poďme si predstaviť model Nifty.

Narozdiel od modelu TukTu,  ktorý sa viac hodí na rekreačnú a jednoduchú začiatočnícku jazdu je model Nifty určený pre ambicióznejších vodákov. Je to spôsobené tvarom dna. TukTu so širokým placatým dnom, zameraným najmä na primárnu stabilitu sedí na hladine ako pribité. Je to super, keď sa plánujete len tak turisticky povoziť bez športových ambícií. Vtedy zvoľte TukTu. Máme skladom na MANA-Shop

Ak to však myslíte vážne, siahnite po Nifty s dnom v tvare V. Je viacero dôvodov prečo to tak je, ale tento článok nie je o tom. 

Hovorí sa, že raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť, preto sme pre vás pripravili pár foto a jedno video, zmajstrované v našich amatérskych podmienkach. Na umeleckú stránku nepozerajte. Na obrázkoch je model 385 (žltá), 430 (limet) a 440 (šedá). Všetky sú s kormidlom. Rozdiely sú samozrejme v dĺžke, ale aj v uzáveroch vzduchových komôr. Sú dva druhy. Neoprénová špricka s plastovým deklom alebo gumená ako keby zátka.  Tá prvá sa komplikovanejšie obsluhuje, ale je to taká istota proti samo-otvoreniu. Aj otvor je väčší na rozdiel od druhej varianty. Tá sa jednoduchšie obsluhuje. V zásade v nich nie je nejaký rozdiel.

Kormidlo sa sklápa ľavou rukou a klasicky ovláda nohami. Je to zobrazené na videu. Sedačka je s nastaviteľnou chrbtovou opierkou a nastaviteľným sklonom.

Kajak Nifty zakúpite v našom vodáckom obchode MANA-Shop. (mapa)

Kajakárske kurzy od profíkov robí Mário Urbanec. Link: https://adventurio.sk/zajazdy/kajakarske-kurzy/