Na sútoku Moravy a Dyje

Sútok riek Moravy a Dyje je zároveň aj hraničným trojrozmedzím štátov Slovenska, Rakúska a Českej republiky. Miesto je najlepšie dostupné bicyklom z českej strany cez najrozsiahlejší lužný les v Čechách. Práve na bicykli sa sem oplatí ísť a to preto, že sútok okrajovo zasahuje do Lednicko Valtického areálu. Ten je ako stvorený na rekreačnú cykloturistiku najmä pre rodiny s deťmi. Celým areálom prechádzajú asfaltové cyklo chodníky. Spájajú historické pamiatky s prírodnými zaujímavosťami regiónu. To všetko podporené kvalitnou gastronómiou a pre južnú Moravu typickým vinárstvom. Všade sú informačné tabule, dostatočné značenie a oddychové miesta.

Cyklo výlet k sútoku Moravy a Dyje sme absolvovali v slnkom zaliaty jesenný deň. Auto sme zaparkovali v prvej českej dedine za hranicami v Lanžhote. Najprv sme sa vybrali cyklo chodníkmi smerom k hraničnému prechodu  Břeclav (CZ) – Reintal bei Bernhardsthal (A) kde sme sa v reštaurácii Colnica naobedovali (možná platba aj v €). Ďalej sme pokračovali smerom k sútoku Moravy a Dyje. Späť k autu sme dorazili keď tachometer na mojom bicykli ukazoval najazdených 50 km. Viac k trase na priložených mapách.

Pekná jesenná tapeta na stiahnutie

https://i0.wp.com/boat4u.sk/wp-content/plugins/downloads-manager/img/icons/winrar.gif Názov: Jeseň na južnej Morave (1.89MB)
Pridané: 06/11/2014
Stiahnutia: 649
Popis: Tapeta 1920 x 1080 px pre PC, tapeta 1080 x 1920 pre mobil.

- Mapa stránky -