Deň otvorených pivníc 2014

14 – 15. novembra 2014 sa uskutočnil jubilejný 15. deň otvorených pivníc. Organizátorom je združenie Malokarpatská vínna cesta. Počas týchto dvoch dní otvorilo svoje pivnice 164 vinárstiev patriacich pod malokarpatský región. Návštevníci majú jedinečnú možnosť nazrieť do pivníc a dvorov malých rodinných vinárstiev alebo do luxusných vinárskych komplexov ako napríklad Karpatská perla, ELESKO či Mrva a Stanko. Každé z nich je jedinečné svojim vínom, prostredím a atmosférou. Možno práve preto sa vstupenky na Deň otvorených pivníc rozchytajú za pár dní. Niektoré vinárstva k ochutnávke vín servírujú gastronomické lahôdky, prípadne ľudovú muzičku.

Na Deň otvorených pivníc sa vždy dostanem ako vodič vďaka doprave mikrobusom ktorú komerčne poskytujem. Toto podujatie preto nevnímam iba cez víno, ale pohľadom podnikateľa v cestovnom ruchu kde aktívne pôsobím už druhé desaťročie. Všímam si teda ako malokarpatský vinári okrem produkcie kvalitných vín reprezentujú región, prispievajú veľkou mierou ku krajinotvorbe a udržujú tradície. To dáva ich práci takpovediac tretí rozmer.

Na južných svahoch Malých Karpát už po stáročia pestujeme kvalitnú vinnú révu. Tá v kombinácii s pracovitosťou, pokorou a láskou je hlavnou ingredienciou z ktorej sa vyrábajú lahodné malokarpatské vínka. Na zdravie!

www.mvc.sk