Venezuela – Hlava 22

Veru tak kamaráti, chodiť už 22.x do tej istej krajiny, vracať sa na tie isté miesta vôbec nie je nuda! Najmä ak prichádzame na výnimočné miesta a zažívame vždy nové situácie s novými, poznania-chtivými ľuďmi.

Potom je radosť z objavov na oboch stranách. Mám to šťastie na klientov, z ktorých sa za tri týždne na cestách stanú priatelia. Nezriedka aj na ďalšie podujatia na SK či iné zájazdy s mojou cestovkou. Malá skupina (12), vytvorí veľkú rodinu. Výnimočnosť môjho 4.venezuelského zájazdu v roku 2012 bolo to, že dva páry sa počas cesty zasnúbili. Gaisenovci na Roraime, rovno na mieste kde sa stretávajú hranice Brazílie, Guayany a Venezuely. Záhoráci v domčeku na koloch v Delte Orinoka. Obe miesta navýsosť romantické, ako v správnej latino telenovele. Bol s nami aj doteraz najmladší môj účastník 12 ročný Maťo, s otcom Walterom. Tento študovaný lesník a fanatik do prírody bol pre všetkých ako chodiaca encyklopédia prírody. V Delte Orinoka, sme okrem života Indiánov uvideli vzácne zvieratá aj vďaka ich pozorovaciemu talentu.

Žiaľ na predošlom novembrovom zájazde, ktorý bol takisto skvelá partička, som nemal funkčný fotoaparát. Po všetkých stranách však bolo aj s nimi veľmi super. Tak sme si Venezuelu parádne užili. Posúďte sami- fotky sú výberom toho naj, ako ostatne vždy. Len je hrozne ťažké vybrať málo, keď je veľa.

S pozdravom Pedro-Becko de la Anakonda