Snowparadise Veľká Rača

Snowparadise Veľká Rača je jedno z najvýznamnejších lyžiarskych stredísk na Slovensku. Právom. K dispozícii má 14,5 km pravidelne upravovaných zjazdoviek, všetky sú zasnežované technickým snehom. Obsluhujú ich tri sedačkové lanovky.

Vyznávači bežeckého lyžovanie si tiež prídu na svoje, nachádzajú sa tu bežecké trasy – Stopa zdravia v dĺžke 1, 3 a 5 km. Už pri plánovaní lyžovačky na Veľkej Rači oceníte kvalitnú webovú prezentáciu strediska. Príjazd do strediska je dostatočne označený a parkovanie pekne organizované. Pri údolnej stanici lanovky v Dedovke funguje SKI servis, požičovňa a predaj lyžiarskej výbavy. V stredisku je lyžiarska škola s vlastným uzavretým areálom. Priamo na zjazdovkách je viacero ubytovacích a stravovacích zariadení. Gastronomické služby však v niektorých z nich boli ďaleko za európskym štandardom (je to celoslovenský problém). Nemalo by to tak byť.

Vítanou zmenou počas viacdennej lyžovačky je výstup na samotný, len pár kilometrov vzdialený vrchol Veľkej Rače (1236 m.). Za priaznivého počasia a dobrej viditeľnosti sa z rozhľadne na vrchole odkrýva výhľad na horstvá troch krajín. Poľska, Česka a samozrejme Slovenska. Pár metrov pod vrcholom na poľskej strane je chata. Herbata alebo pivo Ziwiec je odmenou za nastúpané výškové metre.

Navštívil som stredisko Snowparadise Veľká Rača vo februári 2015. Až na drobné chybičky v gastronómii som odchádzal veľmi spokojný. Cena za celodenný skipas bola prijateľných 20,- €. Ubytovanie s polpenziou priamo na svahu zoženiete už od 20,- €.

mapa SNOWPARADISE

www.snowparadise.sk