PackRaft ROBFin

Packrafting je u nás zatiaľ neznáma a nikým nepopísaná odnož vodáctva. Obľúbená je hlavne v krajine za morom, a nebyť špičkového výrobcu nafukovacích člnov ROBFin, možno by sme o Packraftingu ani nikdy nepočuli. Packraft je malý jednomužný nafukovací čln, ovládaný dvojpádlom. Vyznačuje sa minimálnou hmotnosťou a minimálnymi rozmermi v zabalenom stave. Je to teda plavidlo určené pre expedičné splavovanie nedostupných riek.

Čo teda v ROBFine pripravujú? Je to do detailu dotiahnutý Packraft, pôvodne určený pre severo-americký trh. Ale už prvé ohlasy na prezentovaný prototyp ukázali, že ani vodák našinec neostane voči tomuto plavidlu chladný. Výrobca si dal totiž záležať aj na jazdných vlastnostiach Packraftu a tak vznikla skladná a ľahká loď, určená aj na zábavu vo vodách do WW IV. Jej hmotnosť by nemala presiahnuť 5 kg.

Najväčšou vychytávkou Packraftu je nová technológia vzduchotesných zipsov. Áno, dobre čítate. Jednoducho si zadný valec na packrafte rozzipsujete, vložíte batožinu a raftík nafúknete. V lodi veziete len najdôležitejšie veci.

Na packrafte ROBFin prebiehajú posledné testovania a pravdepodobne v sezóne 2019 bude už v maloobchodnom predaji. Cena by sa mala pohybovať niekde pod 800,- €

Zakúpite na www.mana-shop.sk

Podrobne o PackRaftingu TU….