Novinky na splave Hrona pred sezónou 2014

Vodácka sezóna 2014 na Hrone už klope na dvere, preto pre potencionálnych záujemcov prinášame súhrn noviniek a zmien na rieke Hron.

Po extrémne teplej a na zrážky chudobnej zime je už teraz v rieke hladina na úrovni bežnej v horúcom lete. Aká bude však voda v Hrone počas hlavnej, letnej sezóny okrem bulvárnych médií nevie ešte ani pán Boh.

Asi najhlavnejšou a plavbu omedzujúcou novinkou je dostavba malej vodnej elektrárne v Šalkovej. Okrem množstva negatív a neúcte k prírode s akou sú podobné stavby zrealizované, zväčša prinášajú aj obmedzenia pre rekreáciu, šport a rybolov na rieke. Nie je tomu inak ani v tomto prípade. Našťastie je prenáška lodí krátka, vedie po ľavom brehu a je bezproblémová.

V našej požičovni lodí a v motoreste Nemecká nastali tieto zmeny:

  • v motoreste bola dostavaná letná terasa, kompletné nové toalety s miestnosťou pre imobilných a s prebaľovacím pultom pre bábätká.
  • z našej výbavy sa vyraďujú rafty Colorado od Gumotexu a pribudol nový model raftu HOBIT od ROBFinu.
  • k motorestu pribudla ďalšia prevádzka, len 4 km vzdialený penzión Hradisko.

Penzión Hradisko
Penzión Hradisko leží na úpätí Nízkych Tatier v katastri obce Nemecká nad Hronom v časti zvanej Sviniarka. Je to odľahlé miesto skryté v tatranskej doline, avšak len 2 km od hlavnej cesty č. 66 Banská Bystrica – Brezno.

Penzión poskytuje plnohodnotné ubytovanie a stravovanie pre 48 osôb. Všetky izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením. Jedáleň s barom je vhodná i na spoločenské podujatia, rôzne oslavy, stretnutia a firemné večierky. V prízemí je malá spoločenská miestnosť a wellness centrum so saunou a vírivkou. Vonku altánok s otvoreným ohniskom na grilovanie a tenisový kurt.

Penzión Hradisko bol uvedený do prevádzky v roku 1994. Od roku 2014 po zmene majiteľa je spoločnou prevádzkou s motorestom Nemecká, vzdialeným 4 km od penziónu. V súčasnosti prechádza postupnou rekonštrukciu, ktorej snahou je zabezpečiť moderné a nízkonákladové ubytovanie a stravovanie európskeho štandardu. V areáli penziónu je možné aj táborenie.

www.penzionhradisko.sk

Penzion Hradisko


Milý rekreanti!
Nesmierne nás teší, že svoj vzácny voľný čas venujete vodnej turistike a vážime si, že pre túto aktivitu využívate práve naše služby. Príjemné prežitie letnej turistickej sezóny Vám preje personál požičovne lodí Boat4u a personál motorestu Nemecká.

www.splav-hrona.sk
www.splavvahu.sk
www.malydunaj.com
www.motorestnemecka.sk