Cykloturistika s Viktorom

Jedným z častých prispievateľov na blog Boat4u je Viktor Káňa. Okrem iného vášnivý cykloturista.

Keďže cyklistom sezóna už prakticky začala pripomíname že Viktor patrí k významným organizátorom cyklistických výletov najmä na Balkán, Rumunsko a Ukrajinu. Výlety organizuje vlastným mikrobusom. Na veku a výkonnosti nezáleží, ide totiž o akcie čisto rekreačné určené pre každého. Jeho skúsenosti sú k nezaplateniu a každý výlet s ním je zážitkom, športovo poznávacím, kulinárskym no i spoločenským. Pozrite si predbežný plán na začiatok leta, možno vás niektorá ponuka zaujme.

Predbežný plán na začiatok roka 2014


Rumunsko – Maramureš 7. -11. mája
Trojdňová bicyklovačka v okolí turistického komplexu Borsa. Ubytovanie a strava zabezpečená na chate Cabana Alpina v sedle Prislop.


Čierna Hora – Okolo Durmitoru 7. -17. Jún
V priebehu 4. dní objedeme na bicykloch NP Durmitor, vystúpame do výšky 1950 m. n m. a dĺžka denných etáp neprekoná 45 km. Jazdíme naľahko – ubytovanie a strava zabezpečená v cieli etáp. Jeden deň odpočinku na Žabljaku s možnosťou raftingu na rieke Tara.


Albánia – NP Thethi 5. -13. júl
Náročnejšie MTB etapy v horskom prostredí Albánskych Álp. Cez Boge do malebnej osady Thethi, ďalej cez doliny s sedlá k rieke Kir a cielovej dediny Mesi. Presun autom na jazero Komanit, plavba trajektom a celodenný výlet dolinou Valbona. Počas bicyklových etáp je treba zo sebou ľahký spacák.

Všetky potrebné informácie nájdete na Viktorovej stránke, ako i kopu fotografií a článkov z minulých ciest.

www.viktorkana.sk