KOTA 79

KOTA 79 je kanoistický závod tých najdrsnejších mužov divočiny, lovcov kožušín, traperov, trempov a desperádov na rieke Hron. Cieľom je za tri dni dosiahnuť kótu 79, motorest STOP v Kozárovciach. Počas plavby čaká na udatných synov prérie plavba cez cudzie kmeňové územia a mámivé pokušenie ohnivej vody. Muži si všetky potraviny, kožušiny a strelivo povezú v kánoe. Jedine počas krátkych zastávok v traperských staniciach alebo zlatokopeckých táboroch môžu nadobudnúť zásoby výmenou za zlatý prach alebo vzácne kožušiny.

TRASA

Prvý deň 20. apríl 2017:
Nemecká motorest, kóta 202 – Budča táborisko, kóta 151
Spolu 51 km

Druhý deň 21. apríl 2017:
Budča táborisko, kóta 151 – Revištské Podzámčie, kóta 114
Spolu 37 km

Tretí deň 22. apríl 2017:
Revištské Podzámčie, kóta 114 – KOTA 79 Kozárovce motorest STOP kóta 79
Spolu 35 km

LODE
Dvojmiestne nafukovacie kánoe Yukon ROBFin. Kánoe sú zabezpečené organizátorom. Ku každému sú dve pádla a dva 50l sudy na potraviny, kožušiny a zbrane.


PRAVIDLÁ
Vyhráva dvojica čo dosiahne kótu 79 v čo najkratšom čase. Povinné rozloženie tábora na noc je v Budči (https://goo.gl/maps/GD4jwQ4iJRN2) a v Revištskom Podzámčí (https://goo.gl/maps/kEe1xpQbgE32). Ako už bolo povedané komplet tábornícku výbavu, kožušiny, zbrane a potravu si musí každý niesť so sebou v lodi. Zelenáči a nežné kvety prérie majú povolené nakupovať počas plavby v traperských staniciach a salónoch, nesmie to byť ale proviant a výstroj dovezená niekým nesúťažiacim. Drsný muži divočiny sa vedia uživiť z vlastných zásob a lovom.

Každé ráno sa vylosuje štartové poradie. Posádky budú štartovať po jednej minúte. Každý deň bude aj jedna povinná zastávka kde sa všetci opäť stretnú, počkajú sa a v poradí v akom prišli opäť po jednej minúte vyrazia na trať. Prebehnutie povinnej zastávky bude penalizované.

Povinné zastávky:

 1. deň v traperskej stanici Fort Geronimo, Vlkanová (https://goo.gl/maps/RkW9HQit6wT2) – kóta 179
 2. deň na lodenici chlpatých ponožiek v Hliníku nad Hronom (https://goo.gl/maps/FuTw3ay3ztB2) – kóta 120
 3. deň pri futbalovom ihrisku v Brehoch pri Novej Bani (https://goo.gl/maps/AscQA3z4GN32) – kóta 95

Zlaté a strieborné nugety
Deň pred samotným závodom budú po celej dĺžke trasy rozmiestnené zlaté a strieborné nugety približnej velikosti mexického doláru. Tiež hodinu pred každou etapou budú nahádzané do Hrona. Nugety budú plávajúce predmety zatiaľ nezadefinovanej veľkosti a tvaru z dreva (to zverejní rada starších pred pretekmi). Za každý nájdený zlatý nuget sa posádke odrátajú z celkového času 4 min. a za strieborný 2 min. Nugety sa zrátajú až na kóte 79 v Kozárovciach. Dovtedy sú nugety aj predmetom voľného obchodu na burze.

Do záverečného hodnotenia sa zarátajú aj bonusové minúty pridelené radou starších. Tie možno získať večer pri táborovom ohni za uchu lahodiacu hru na bendžu alebo gitaru prípadne za dych vyrážajúci príbeh zo života desperádov. Tiež možno získať minúty k dobru za kvalitnú pečienku z ulovenej zveri či za prinesený lahodný mok kolujúci v čutore kolo ohňa.

Presné pravidlá a podmienky môže rada starších pred štartom KOTY 79 ešte upraviť!!! 


PRAJZMANY
Každý muž dá do súťaže 25,- € v bankovkách, zlate, vzácnych kožušinách alebo v ohnivej vode. Po dohode možno do súťaže vložiť dobrú pušku, ťažného psa alebo rýchleho koňa. Ako prajzmany neberieme indiánske squaw a neoverené zlatokopecké claimi. Víťaz berie všetko.

Organizátor si vyhradzuje právo odmietnuť štart šelijakým greenhornom, čurákom, suchárom a členom KST (chlpatým ponožkám). Každý muž sa svojim slovom bojovníka zaväzuje k čestnej a chrabrej účasti na KOTE 79. Nech sláva jeho skutkov naveky koluje pri táborových ohňoch v každom típí a po celej prérii!

Howgh!


Prihlášku na KOTU 79 posielajte na manakolar@gmail.com

Prihlásené posádky:

 1. Šelma – Gugo
 2. Lako – Šerpa
 3. Laco – Čierny
 4. Mana – Kamil
 5. Sestro – Martin
 6. Laco, zvaný Lazy – Otep
 7. Okáň – Mačka
 8. Ylem – Biba

POZNÁMKA:
Všetci pri ktorých je otáznik nemajú parťáka. Toho si buď časom nájdu, alebo sa na poslednú chvíľu medzi sebou dohodnú.

- Mapa stránky -