Chodník Jakuba Surovca – Čertova dolina

Naša požičovňa lodí na Hrone (www.splavujhron.sk) počas letných prázdnin poskytuje svoje služby s potešením aj rodinám s deťmi. Splav Hrona si zaradia do poznávacieho programu v regióne Horehronia. 

Postupne navštívia obe jaskyne, čiernohronskú železničku alebo vybehnú na Ďumbier. To sú také klasiky. Chodník Jakuba Surovca – Čertova dolina sú už menej známe, zato veľmi vhodné nielen na rodinný výlet.

Cca 5 km dlhý náučný chodník vedie od salaša Zbojská, najprv cez rozhľadňu smerom k jaskyni na Remete. Ďalej prechádza popod cestu a železničný most smerom k Čertovej doline. Tu je krátka odbočka k Čertovej jaskyni. Samotná Čertova dolina je hlavnou atrakciou náučného chodníka. Prechodná je len v smere proti prúdu potoka, s pomocou niekoľkých drevených rebríkov. Z doliny sa vychádza na lúkach nad salašom Zbojská, kde treba výlet zakončiť misou plnou halušiek.

Tento výlet má všetko, čo na výlete má byť. Jaskynka, vodopád, rebríky, kravičky, rozhľadňa a halušky.

Zaparkujte na parkovisku pri salaši Zbojská alebo pricestujte vlakom. Samotná železničná trať Brezno – Tisovec je turistickou atrakciou.