Skicentrum Kohútka

Na slovensko-českom pomedzí v pohorí Javorníky, leží lyžiarske stredisko Kohútka. Toto stredisko pred pár rokmi prešlo veľkou rekonštrukciou, ktorá ho zaradila kvalitou medzi významné strediská cestovného ruchu v širšom regióne.

Podstatnou zmenou oproti minulosti bolo vybudovanie prístupovej komunikácie z českej strany a rekonštrukcia starej cesty zo Slovenska. V samotnom lyžiarskom stredisku sa vybudovalo kompletné zasnežovanie no najmä sedačková lanovka v dĺžke 730 m a s prepravnou kapacitou 2400 os/hod. Okrem toho je návštevníkom k dispozícii ďalších päť vlekov a detský skipark. Skicentrum Kohútka uspokojí náročného lyžiara, no na svoje si prídu najmä rodiny s deťmi. Hrebeň Javorníkov je vhodným terénom aj pre bežecké lyžovanie.

 

Služby
V Skicentre Kohútka okrem množstva stravovacích a ubytovacích kapacít nájde návštevník aj nevyhnutnú požičovňu lyží a lyžiarsku školu. Všade prijímajú platbu aj v Euro, alebo cez platobný terminál. Parkovanie je zdarma priamo na rozľahlom parkovisku pri vlekoch. Na českej strane v obci Vranča je pre prípad záchytné parkovisko prepojené so strediskom skibusom. Skibus premáva pravidelne z českej aj slovenskej strany.

Na Kohútku sa zo Slovenska dostanete cez Púchov smerom do CZ. V Lúkach odbočíte do obce Lazy pod Makytou. Cesta vedúca dolinou vás zavedie až na samotnú Kohútku. Nezabudnite si do auta pribaliť snehové reťaze.Podrobné informácie, ako i aktuálny cenník nájdete na oficiálnej stránke strediska.

www.kohutka.cz

 

HUSKY lyžiarske a snowboardové oblečenie