Príbeh Váhu

Dokumentaristické duo Jana Čavojská a Vladimír Kampf po svojom úspešnom filme Danube Story pripravujú podobný film, tentokrát o Váhu. Opäť pôjde o príbehy a osudy ľudí žijúcich na brehu najväčšej slovenskej rieky. Dokument zaujímavou formou priblíži divákovi život na Váhu od jeho prameňov až po ústie do Dunaja.

Pozrite si pár záberov z nakrúcania na splave Váhu pri dedine Koplotovce:

Danube Story

Od Čierneho lesa v Nemecku po Čierne more na hraniciach Rumunska a Ukrajiny. Bohatstvo, bieda. Skalnaté kaňony aj nekonečné roviny. Okolo jedinečného toku kopa príbehov. Veselých aj smutných. Tečú životom, ako Dunaj. Filmom plníme sen tým, ktorí tiež chcú prežiť dobrodružstvá pri druhej najväčšej rieke nášho kontinentu, ale každodenné starosti im to nedovolia. Možno si nájdu aspoň 52 minút. V prvej časti príbehov od Čierneho lesa v Nemecku po Čierne more na hranici Rumunska a Ukrajiny rozprávajú: V Nemecku farmár, jeden zo strážcov prameňov, v Rakúsku výrobca tradičných drevených bárok, na Slovensku biológ, v Maďarsku správca mosta, v Chorvátsku ornitologička, v Srbsku galerista a zberateľ umenia, v Bulharsku páleničiar, v Moldavsku muzikant, na Ukrajine fotografka a v Rumunsku lovec žiab. Pestrú zmes ich životov dopĺňa jednoduchý príbeh rieky. Napriek tomu, že pri prameni žijú tí bohatší a životná úroveň ľudí na brehoch ide dolu vodou naozaj dolu vodou, žiadny z príbehov nie je uplakaným zmierením sa s osudom, ale jedinečnou poctou pozoruhodnej životaschopnosti.

zdroj: Vimeo

Celý film ako i podrobnosti nájdete na oficiálnej stránke filmu:

www.danubestory.eu

Danube Story

Jana Čavojská
Pôvodne právnička, ktorá však vymenila paragrafy za fotoaparát. Ako novinárku a fotografku ju najviac zaujímajú príbehy ľudí.

www.yanica.sk


Vladimír Kampf
Novinár, fotograf a dokumentarista. Pred svojou žurnalistickou kariérou strávil niekoľko rokov na Dunaji ako lodník. Po získaní mnohých žurnalistických a fotografických ocenení doma i v zahraničí sa opäť vrátil k rieke.

www.kampf.sk

www.splavvahu.sk