Jasná Nízke Tatry

Najväčšie a najdynamickejšie sa rozvíjajúce lyžiarske stredisko na Slovensku – Jasná Nízke Tatry ponúka vo svojich dvoch prepojených strediskách – Chopok Sever a Chopok Juh milovníkom zimných športov nezabudnuteľné zážitky z dovolenky.

Jasná – Chopok sever je vzdialená necelých 30 min. cesty autom/skibusom z Liptovského Mikuláša. Kvalitne vybudovaná infraštruktúra poskytuje odstavné parkoviská pozdĺž Demänovskej doliny v troch hlavných centrách – najvyššie na Bielej Púti, 2km nižšie na Záhradkách a najnovšie sa v sezóne 2013/2014 otvorilo záchytné parkovisko v centre Lúčky. Z tohto bodu sa dá pohodlne dostať novovybudovanou 6-sedačkovou lanovkou na prepojenú zjazdovku Záhradky – turistická. V centre Demänovskej doliny je situované ubytovanie v apartmánoch Via Jasná.

Jasná Nízke Tatry je rozdelená na 2 strediská – južná a severná strana Chopku. Najvýznamnejším krokom k skvalitneniu infraštruktúry a k celkovému zlepšeniu lyžiarskych podmienok bolo ich prepojenie v sezóne 2012/2013. Vďaka rozsiahlym investíciám do troch nových lanových dráh: šikmý výťah Twinliner (Biela Púť – Priehyba), kabínková lanovka Funitel (Priehyba – Chopok) a 15-miestna gondola (Kosodrevina – Chopok) sa obe strany Chopku prepojili a sprístupnili celoročne. Úplnou novinkou tejto sezóny je otorenie reštaurácie Rotunda, ktorá vznikla medzi výstupnými stanicami kabínkových lanoviek z obidvoch strán Chopku. Okrem reštaurácie sa v nej bude nachádzať aj vyhliadková terasa s ležadlami, barom a tiež ubytovacia časť s 5 izbami. V podobe, v ktorej sa Jasná predstaví túto zimnú sezónu, môže byť silnou konkurenciou pre známe alpské strediská. V termíne 26.2. – 6.3. 2014 sa tu budú konať Majstrovstvá sveta juniorov. Druhou novinkou je otvorenie Chaty Jasná, ktorá ponúka ubytovanie v tichej časti Demänovskej doliny.

Jasná sa tak stáva lyžiarskym strediskom európskeho významu so 45 km zjazdoviek, 30 vlekmi a lanovkami s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu. Moderný zasnežovací systém s dĺžkou 29 km predstavuje záruku snehovej pokrývky na 5 mesiacov v roku. Na svoje si prídu začiatočníci na ľahkých trasách, pre pokročilých sú k dispozícii stredne ťažké – červené a ťažké – čierne trasy. Pre milovníkov adrenalínu sú dostupné freeride zóny rôznej náročnosti. V časti Otupné je zas pre vyznávačov freestyle lyžovania a snowboardingu pripravený Burton snowpark s prekážkami a skokmi. Stredisko ponúka aj večerné lyžovanie na zjazdovkách Biela Púť a Záhradky.

Okrem pôžitku zo zimných športov návštevníci Jasnej ocenia bohatú ponuku apres-ski barov, reštaurácie v Jasnej, obchodov, lyžiarskych škôl a požičovní výstroja. Samozrejmosťou sú rôzne akcie na svahu – adrenalín, hudba, zábava aj relax. Novinkou v sezóne 2013/2014 je možnosť zakúpenia skipasov priamo cez internet, čím sa zákazníci vyhnú čakaniu v rade. Otvorenie zimnej sezóny je plánované 30.11.2013 : Jasná – treba zažiť.

www.jasna-ubytovanie.sk