Zahájenie paroplavebnej sezóny 2014

Splav Hrona

Prvá paroplavebná spoločnosť oznamuje, že sezónu 2014 na Hrone, Váhu a Malom Dunaji zahajujeme v piatok 18. apríla na Veľkú noc. Znamená to, že naše stále základne v Nemeckej na Hrone a v Koplotovciach na Váhu budú pripravené denne pre prípadných záujemcov o splav. Na Váhu a Malom Dunaji Vás obslúžime zo základne v Koplotovciach pri Hlohovci. Na Hrone chystáme počas veľkonočných sviatkov v spolupráci s partnermi aj nejaký program.

Veľkonočný splav Hrona
Počas sviatkov budeme zabezpečovať splav Hrona na trase Nemecká – Šalková a ak to vodný stav dovolí, Brezno – Nemecká. Cena za splav je symbolických 5,- € na osobu (malé deti zadarmo). Pre ubytovaných v motoreste Nemecká je splav ÚPLNE ZADARMO!!! Objednávky na splav vybavuje Monika na tel. 0915/505 018, prípadne volajte na 0915/453 006. Splav si netreba vopred rezervovať, stačí ak prídete do motorestu Nemecká a na mieste sa rozhodnete.

Ubytovanie a program
Partnerské ubytovacie zariadenia sú hotel Polianka na Krpáčove, ale ten už má asi obsadené. Penzión Hradisko nad Nemeckou má ešte voľné izby a motorest Nemecká je zatiaľ tiež neobsadený. No a pre prípadných záujemcov o posledný sneh ešte chata Trangoška pod Chopkom.

Najviac programu bude asi na Krpáčove. Tu v hoteli Polianka v nedeľu večer zahrá Silo a Lampa svieť. V pondelok ráno predvedú zvyky našich predkov folkloristi z Čierneho Balogu. V hostinci Kukučka, ako každý rok navaria vynikajúci jahňací guláš, v Kolibe pri jazere zasa salašnícke špeciality. Diskotéka v Garagepube bude každý večer.

Čiernohronská železnička zahajuje sezónu spolu s lesníckym skanzenom vo Vydrove. Pri tejto príležitosti bude počas víkendu jazdiť parná lokomotíva. V Jaskyni mŕtvych netopierov budú mať tiež už otvorené, navyše každý návštevník dostane kapustnicu zdarma.

Všetkých Vás s radosťou pozývame na splav Hrona do motorestu Nemecká!!!

Odkazy:

- Mapa stránky -