Šišoretné trajl

Milí moji trampský kamarády a kamarádky. Velice ma mrzí že sa vaše kanady podnes-den ešče nezatúlali na tak významní kopec jakým dozaista Šišoretné je. Preto vás šeckých pozývam na dlho slubuvaný Trajl cez Šišoretné. Ten sa bude konat prvého decembra dvatisícosemnás. Pripravte sa na stratiplný pochod pri kerem budú vaše hladom a smadom sužuvané telá bičuvané drsnýma malokarpatskýma vetráma. Tentok pochod sa ešče dlho bude spomínat pri táborových ohnoch po celej prérii, ve vysokých horách a v zlatokopeckých táboroch.

Šišoretné (508 m) je kopec v mojich miluvaných Malých Karpatoch. Konkrétne v Orešanských vrškoch. Je Šišoretné predné, stredné a zadné. Legendy hovorá že kedisik tam hodne rástli šišoritky podla kerých asi tentok kopec dostal meno. Šišoritky sú ti malé modré guličky z kerích robá na Orave víno. Šišoretné  to stredné, na keré pójdeme je na mape tutok: https://sk.mapy.cz/s/3bPP4

Den nula
Začneme v pátek večer u mna doma ve Zvončíne. Tutok: https://goo.gl/maps/2A7kAiuUm6N2 Pátek je ešče robotný den tak vi čo nemáte nyšt na robote sa nemosíte dotrepat už na obed. Stačí ozaj až večer aj tak vás do nedzele budem mat plné zuby. U mna bude základný tábor. Spat sa bude v ateliéri a ve firme. Šerpa móže drichmat aj na záhrade, moj verný pes Pluto mu rád bude robit celú noc spoločnost. Už ked sme pri Plutovi tak vi čo ho nepoznáte tak ho nehladkajte. Pokúše vás.

Ale pome dalej. Ve firme je aj hajzel aj sprcha a aj malá kuchynka. Rýchlovarná konvica na kávu a čaj a majkrovlnka. Spí sa v spacákoch na drevenej podlahe. V ateliéri mám v podkroví aj madrace.  Trnafčany predpokladám že pójdu drichmat domo.

Šišoretné trajl
V sobotu ráno ideme autobusom ze Zvončína do Dolných Orešán o 8:42 hodz. Z Trnavy ten autobus ide o pól devátej. V Orešanoch sme o 8:53. Pre tých fajnovejších bude mój syn robit dopravu majkrobusom. Z Orešán pójdeme cez vinohrady po Trázniky. Z Tráznikov nás čaká náročný a vysilujúci výstup na Šišoretné. Tam si zalomíme palec a hrebenom Orešanských vŕškov pokračujeme do Ompitála.

Poznámka pre tých čo berú malých soplákov ze sebu: celé sa to dá prejst aj s kočárkom po lesných cestách, akurát kúsek pod vrcholom je to také trampskejšé.

V Ompitáli máme dohodnutú koštofku, občerstvený a prehládku mlyna. http://www.vinazmlyna.sk/ To bude stát 10 evri.

Odtál by nás mal majkrobus zavést bud domo alebo do bude scet do Rošindola do vinárstava Dobrý pocit Palovi Šulanovi. https://www.facebook.com/vinarstvodobrypocit/ Tam bude druhá koštofka. Vinárstvo je tutok: https://goo.gl/maps/yxAamnghYqo V Rošindole je aj velice dobrá reštika Rosenthal keby mal négdo potrebu sa íst najest. Tutok: https://goo.gl/maps/69pSXg7CuS82 Z Rošindola do Zvončína pójdeme majkrobusom alebo peši. Sú to 4 km cez rolu. Večer možno do tanca a spevu zahrá hudobné teleso zložené z náhodne okoloidúcich inštrumentalistov Špekačkyblúzbend.

Nedzela
Nedzela moji milý kamarády je určená hlavne pre cezpolných lebo pójdeme na exkurziu do Trnavy. Slavo Dzvoník síce neny Trnavčan ale už roky robí po Trnave sprievodcu. Slúbil že nás zebere na meskú vežu, do kostnice pri Hrubém kostole a ked sa zadarí aj do Trnavského podzemá. http://www.slavotour.sk/

Na záver nás kamarád Makí pozýva do svojej skromnej reštavrácie Wetzlerov dom na neskorší obed zložení z regionálnych špecialít. Ale moc sa netešte. Makí už teho vela naslubuval. http://wetzlerovdom.sk/ https://goo.gl/maps/GEhbpeDuW2L2  

Oné
Šišoretné trajl neny len pre pozvaných, zavolajte keho uznáte že zavolat treba. Ale krocte svoje organizačné vášne. Malo by sa to nést v duchu trampingu a malo by to byt komorné. Každý do sce dójdzit nech sa mi prihlási émajlom na manakolar@gmail.com alebo nech zavolá na 0915453006. Ale nyje den pred akciu. Už ščúl.

- Mapa stránky -